13 Mart 2017 Pazartesi

Google ads (AdWords) Reklam Arama Ağı Reklamcılığı

Google  Ads (AdWords) Arama Ağı Reklamcılığı

Artık işletmeler arama ağlarında reklam verirken etkin bir şekilde google ads (AdWords)'ten yardım alıyor. Peki nedir bu arama ağı reklamcılığı ? kısaca bunu size anlatacağız.
Arama ağı reklamcılığı  reklamlarınızın görüntülenebileceği, aramayla ilişkili web sitelerinden oluşan bir ağdır. Reklamlarınızın görüntülenmesi açısından yapacağınız en önemli şey şüphesiz doğru anahtar kelimeleri kullanmaktır.Örneğin; Kaş 'da bir oteliniz var ise kullanacağınız doğru anahtar kelimeler:

   -Kaş'da konforlu otel
   -Kaş'da ucuz otel
   -Kaş'da 5 yıldızlı otel 

Örnek verdiğimiz anahtar kelimeler size reklamlarınızın görüntülenmesi konusunda yardımcı olacaktır. Kaş'da otel arayan bir kullanıcı arama ağlarında gezinirken yazacağı Kaş'taki oteller kelimeleri o kullanıcının sizin sitenize ya da reklamınıza ulaşma şansını yükseltecektir.
Arama ağı reklamcılığı bünyesinde barındırdığı mobil reklamlar, metin reklamları,dinamik arama ağı reklamları gibi alt kategoriler ile farklı yollarla farklı müşteri profillerine ulaşmanızı kolaylaştırır.
Reklamınızı belirlerken dikkat edeceğiniz önemli unsurlar örneğin reklamınızı hangi zaman diliminde yayınlayacak olmanız,mobil cihazlarda mı yoksa TV'de mi yayınlayacak olmanız,kullanacağınız dil,demografik yapılar,doğru anahtar kelimeler seçme gibi. Reklamımızın hedeflediğiniz kitleye etkili bir şekilde ulaşması sadece reklam yayımlaması için belirleyeceğiniz bütçe ile sınırlı değildir.Önemli olan bütçeden ziyade reklamınızı doğru zamanda doğru hedef kitleye doğru bir biçimde gösterebilmektir.
Ayrıca google AdWords  ile yayımlayacağınız reklamlarınızı takip etme şansına da sahip olarak, reklamınızın her anını gözlemleme olanağınız da mümkündür. Google AdWords size arama ağı kampanyalarınızı yönetme, kampanyanızı ölçme,kampanyanızı izleme,kampanyanızı optimize etme gibi birçok seçenek sunarak, kampanyanızı doğru şekilde yürütme olanağı da sağlıyor.

Artık sizde işletmeleriniz için büyük kazanımlar elde edeceğiniz Google AdWords dünyasını keşfedin.

1 yorum: